STRACH PRZED WIZYTĄ U LEKARZA - BULIMIA, ANOREKSJA

BOJĘ SIĘ IŚĆ DO LEKARZA 

 CZYLI STRACH PRZED WIZYTĄ U LEKARZA - BULIMIA, ANOREKSJA

Taki dostałam medal od lekarza :)

Moment gdy uświadamiamy sobie chorobę (bulimię, anoreksję) jest na pewno przełomowy w procesie zdrowienia. Jest on jednak trudny dla chorego ponieważ wraz z uświadomieniem sobie choroby, dociera do niego jakie ma ona negatywne skutki dla ciała. Zaczyna dostrzegać połączenie między problemami zdrowotnymi takimi jak :bóle w mostu, osłabienie, omdlenia, bóle w kościach, krew w ślinie lub kale, problemy z zębami, pogorszenie cery a zaburzeniem odżywiania na jakie choruje.

Domyśla się jak sobie zaszkodził, na co cierpi ale czy odkrył wszystko? Co jeśli w żołądku powstały stany zapalne o których nie wie? Albo zniszczone zwieracze żołądka? Może zęby da się jeszcze uratować? Wystarczy, że pójdzie do lekarza i... A aaa lekarza...
No tak, przyjdzie i co?
Powie lekarzowi, że choruje na anoreksję/bulimię /kompulsywne objadanie się i pewnie usłyszy : wystarczy nie wymiotować /wystarczy zacząć jeść / proszę się tak nie objadac.
Pacjent oprócz wstydu wyjdzie z gabinetu z wrażeniem, że jego choroba to tylko fanaberia... Tak jak mówią wszyscy... Nawet lekarz...

Może drogi czytelniku wydaje ci się ta historia nierealna ale gwarantuje Ci, że jest prawdziwa . TO MOJA HISTORIA. To historia wielu chorych. Jestem z natury uparta i nie odpuszczam tak łatwo jak mi zależy. Uwielbiam moją lekarke i uważam ją za wybitnie kompetentna. Jednak nie wiedziała jak zareagować gdy przyznałam się do choroby.

Zadała mi pytanie : no ale chyba już nie wymiotujesz?! Sklamalam, bo przestraszyłam się jej reakcji.
Jednak nie każdy lekarz jest taki. Lekarze są różni bo są tylko ludźmi. Z tego wpisu można wyciągnąć kilka wniosków :
  • dla lekarzy i pracowników medycznych - zaburzenia odżywiania nie polegają tylko na problemie z jedzeniem. 
To jest tylko symptom taki jak kaszel przy zapaleniu oskrzeli. Problem leży głębiej.
  • Dla chorych - lekarze są różni to fakt ale co najgorszego się stanie jak pójdziesz do innego. Takiego, który nie będzie oceniał o krytykował tylko będzie chciał pomoc? W każdym mieście się taki znajdzie :). Brak przeglądu ciała podczas choroby jest błędem. Dużo osób uważa, że jak nie pójdzie do lekarza to na nic nie chorują(nie dowiem się o chorobie to jej nie ma ) . Jak dziecko, które zakryje twarz dłońmi i myśli, że zniknęło z pola widzenia . To, że nie wiesz o chorobie to nie oznacza, że poczeka ona na Ciebie z diagnozą. Ile jest chorób, które we wczesnym stadium są kompletnie wyleczalne? Cała masa! Nie zwlekaj Kochany Człowieku z wizytą u lekarza! Boisz się wizyty to zasiegnij opinii o lekarzu u innych chorych (może to być nasza grupa - bulimia, anoreksja, Ednos).
Warto wiedzieć co nam dolega, gdy jest jeszcze czas na leczenie.

P.S. Są lekarze, którzy mają podejście do pacjenta! Zobacz na zdjęcie jaki medal dostałam za odwagę :) to jest coś!



CHCESZ WYJŚĆ Z CHOROBY ALE NIE WIESZ JAK?

OD NAS OTRZYMASZ PROFESJONALNY ED MENTORING ORAZ KONSULTACJE DIETETYCZNE.

NAPISZ DO NAS: efyra.diety@gmail.com

ZADZWOŃ:  +48 510 084 377

Z SUKCESAMI POMAGAMY WYJŚĆ Z BULIMII I ANOREKSJI.
 Prowadzimy również porady przez Internet (SKYPE). 


ZOBACZ MÓJ PORADNIK DLA BULIMICZEK:
http://efyraobulimiianoreksji.blogspot.com/2017/12/poradnik-dla-bulimiczek-jak-wyjsc-z.html

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

WSTYDZĘ SIĘ POPROSIĆ O POMOC – CZYLI ZOSIA SAMOSIA.

JA W MEDIACH

JAK ZAPLANOWAĆ SOBIE REALNE CELE?