JAK PRZEŻYĆ ŚWIĘTA? BULIMIA - DIETA / ZASADY JEDZENIA W BULIMII




 SPOTKANIA RODZINNE I NIE TYLKO

W życiu każdego bulimika pojawia się takie spotkanie, którego nie może odwołać/ uniknąć. Przeważnie są to wszelkiego rodzaju oficjalne spędy, gdzie nie odczuwamy należytej swobody. Czyli spotkania rodzinne, biznesowe, wesela, urodziny przyjaciela itp. Nieodzownym elementem tych eventów jest jedzenie, każdy bulimik o tym doskonale wie i co gorsza przeraża go to niemiłosiernie.
Pojawia nam się tutaj konflikt wewnętrzny. Na takim spotkaniu jesteśmy pod ciągłą obserwacją. No i jeszcze jedzenie do tego…Boimy się swojej reakcji, zachowań, nie ufamy sobie… 
Jak sobie poradzić w tej sytuacji? 

Wymówki, że jestem na diecie przestały działać – nikt już nie wierzy. Znowu babcia lub ciocia będą zachęcały do jedzenia. Nie wypada cały czas odmawiać. Nie jedząc NIC zwrócę na siebie uwagę, jedząc za dużo również.

Wygląda jak prawdziwy dylemat prawda? Wiem, że chorzy wiedzą o czym mówię dla zdrowych jest to zapewne niezrozumiałe. Jak można w ten sposób się zachowywać.
Jedzenie dla Bulimika jest tym samym co alkohol dla Alkoholika. Prowadzi do pewnego ciągu. Tracimy kontrolę nad własnym zachowaniem. Nie umiemy siebie pohamować.

Włącza się opcja :
CHCĘ WSZYSTKIEGO SPRÓBOWAĆ.

Wiemy, że do niczego dobrego to nas nie zaprowadzi ale gdzieś tam głęboko w głowie odzywa się ten cholerny głos. Nałóg…
Jak sobie poradzić z samym sobą?

MOJE WSKAZÓWKI (są to wskazówki nie tylko dla bulimików):


1. JEDZ REGULARNIE (CO 3 GODZINY) KAŻDEGO DNIA – głód doprowadzi do tego, że rzucisz się na jedzenie jak będziesz w jego pobliżu, tzw. Wilczy głód.

2. NIE IDŹ NA TAKIE SPOTKANIE NA GŁODZIE – zjedz wcześniej jakąś sałatkę, ewentualnie wypij koktajl. Nie opchasz się tak bardzo :)

3. BĘDĄC NA MIEJSCU NIE DOKŁADAJ SOBIE MAŁYCH PORCJI TYLKO NALÓŻ SOBIE NORMALNĄ OBIADOWĄ – ograniczy to ciągłe sięganie po nowe jedzenie.

4. ZŁOTA PROPORCJA – podziel talerz na 4 części : ¼ miejsca powinno zajmować mięso , ¼ kasza, ryż ,ziemniaki, makaron; ½ talerza zajmują warzywa / sałatka/ surówka.

5. JEDZ WOLNO – sygna
ły z żołądka dotyczące sytości niestety przychodzą z opóźnieniem.

6. PO OBIEDZIE NIE DOJADAJ!!! – jeżeli zjesz normalną obiadową porcję uwierz mi na słowo, że jeżeli czujesz głód to jest on psychiczny a nie fizyczny!!!

7. JEŻELI SPEŁNISZ WSZYSTKIE POWYŻSZE PUNKTY, CIASTO NIE BĘDZIE PROBLEMEM – pilnuj jednak by był to jeden kawałek, po obiedzie poziom cukru w organizmie jest na wyższym poziomie.

8. BĄDŹ ASERTYWNA/NY – jeżeli ktoś próbuje wcisnąć w Ciebie więcej jedzenia to odmów. W końcu ta osoba nie będzie cierpiała za Ciebie.

9. OMIJAJ ŚMIECIOWE JEDZENIE – unikaj chipsów, prażynek, słodyczy. Wybieraj zdrowe przekąski. Jeżeli zdarzy ci się przeholować z jedzeniem to mniejsze wyrzuty są po owocach i warzywach.

Są to oczywiście wskazówki, które mi pomagają. Jeżeli macie swoje inne to podzielcie się proszę nimi


CHCESZ WYJŚĆ Z CHOROBY ALE NIE WIESZ JAK?

OD NAS OTRZYMASZ PROFESJONALNY ED MENTORING ORAZ KONSULTACJE DIETETYCZNE.

NAPISZ DO NAS: efyra.diety@gmail.com

ZADZWOŃ:  +48 510 084 377
Z SUKCESAMI POMAGAMY WYJŚĆ Z BULIMII I ANOREKSJI.
 Prowadzimy również porady przez Internet (SKYPE). 


 WAŻNE: Porady i konsultacje prowadzi u nas osoba, która wyleczyła się z bulimii. Teraz pomaga innym chorym bazując na własnym doświadczeniu. Konsultacje dietetyczne w cenie.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

WSTYDZĘ SIĘ POPROSIĆ O POMOC – CZYLI ZOSIA SAMOSIA.

JA W MEDIACH

JAK ZAPLANOWAĆ SOBIE REALNE CELE?